Çukur Haldun Dormen Hangi Rolde Yer Alacak? Çukur Şanar Karakteri Kimdir (Haldun Dormen)

Show Tv ekranlarında yayınlanan rekortmen dizi Çukur’a efsane bir isim geliyor. Türkiye’de ustaların ustası olarak bilinen duayen tiyatrocu Haldun Dormen Çukur’un 7 Mayıs akşamı yayınlanacak 28. bölümünde konuk oyuncu olarak katılacak. Peki Haldun Dormen hangi rolde karşımıza çıkacak?

 

Usta tiyatrocu ve oyuncu uzunca bir süredir dizi ve film projelerinde yer almıyordu. 90 yaşında olan usta oyuncu bugüne kadar bir çok eser yazıp yönetti. Ancak uzun süredir herhangi bir dizide karşımıza çıkmıyordu. Akıllarda 2000 li yıllarda Gülben Ergen ve Kenan Işık ile oynadığı Dadı dizisinde Pertev rolüyle kalan usta oyuncu bu sefer  dönemin başarılı yapımlarından Çukur’da  karışımıza çıkacak. Usta oyuncu Çukur’da Şanar karakterine hayat verecek. Peki Çukurdaki Şanar Kimdir?

Çukur Şanar Kimdir (Haldun Dormen)?

Usta oyuncu Haldun Dormen Çukur dizisinde Şanar karakterine hayat verecek. Şanar karakteri (Haldun Dormen) dizide 2 yada 3 hafta yer alacak. Hale’nin verdiği bilgilerle geçmişin perdesini aralayan Aliço ile Şanar’ın sahneleri seyirciye izlemesi keyifli dakikalar yaşatacak. Haldun Dormen’in yıllar sonra Çukur ile televizyona döndüğü bölüm, dizinin unutulmaz anları arasında yer edineceğe benziyor. Peki Haldun Dormen Kimdir?

 

Çukur Haldun Dormen Kimdir?

Haldun Dormen, 1928doğulu, Türk tiyatrosu oyuncusu ve yazarı. Kıbrıs‘lı aydın bir işadamı olan Sait Ömer Bey ile İstanbul’lu bir paşa kızı olan Nimet Rüştü Hanım’ın çocukları olarak, 5 Nisan 1928’de, Mersin’de dünyaya geldi.  Lise öğrenimini Robert Koleji’nde tamamlayan ve tiyatro eğitimini Amerikan Yale Üniversitesi‘nde alan Dormen, İstanbul’a dönüşünün ardından, Muhsin Ertuğrul yönetimindeki Küçük Sahne‘de, Cinayet Var adlı oyunda sergilediği dedektif rolüyle, ilk kez seyirci karşısına çıkmış oldu. Bugüne kadar bir çok tiyatro oyununa imza atan usta oyuncu halen İstanbul Üniversite’nde ders vermeye devam etmektedir.

Çukur 28. Bölüm Fragmanı

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*