Kördüğüm 27 Nisan Fragmanı 264. Bölüm Özeti Tej ve Tapasya Kavga Eder

27 Nisan Kördüğüm Özeti

Bundela evinde Tapasya ile mücadelesine devam eden Tej kendince tuzaklar kurmaktadır. Tej herkes uyuduktan sonra merdivenlere yağ döküyor. Tapasya nın sabah kalkınca merdivenlerden aşağıya düşeceğini düşünüyor. Sabah erken saatte. Tapasya uyanır.Tapasya, Tej’i uyandırıp ne sayıklıyorsun sen diye kızar.Tapasya aynı Tej’in rüyasında olduğu gibi ilk başta Kasap’a kahve hazır mı diye sorar. Ardından eline telefonu alıp konuşarak merdivenleri inmeye başlayınca Tej heyecandan yerinde duramaz.

Odasında, rüyası ile paralel gittiğini duyunca Tapasya’nın düşme anını sevinçle beklemeye başlar. Tapasya’nın ahh! diye sesini duyunca odadan sevinçle Tapasya nereye düştü? Öldü mü? diye bakmak için hızlı adımlarla merdivenleri inerken bu sefer kendi ayağı kayıp merdivenlerden yuvarlanmaya başlar. En son kafasını duvara vuracakken Tapasya eline aldığı yastığı Tej’in kafası ile duvar arasına koyunca Tej ölümden kurtulur.

Mai bi türlü veer e yuvrajın nereye gittiğini açıklamaz. Veer her sorduğundaysa konuyu değiştirmek için özellikle çabalar.Mukta sabah kalkınca Methi nin yanında olmadığını görüyor. Onun Akash ın yanına gittiğini düşünür ve sevinir. Methi tapınağa geldiğinde Akash ın çömlekleri yumrukladığını görür. Methi bir anda duraklar.Methi Akashın o halini görünce korkar ve kendine zarar verdiğini düşünerek “seni seviyorum Akash”diye haykırır.Akash bunu duyunca çok şaşırır.Methi koşarak Akash a sarılır.Akash ve Meethi ilişkilerinin başlarında olmalarına rağmen hem iyi birer dost hem de çok seven iki aşık olurlar.Akash Methi ye annesinden bahseder ve onu affetmesini söyler. Sonunda ikna eder Akash ve Meethinin İçça’ya anne demesine ve kalbinin az da olsa ısınmasına sebep olur.

 

Tej avukatı ile Tapasyanın önceki gün sarhoşken parmak bastırdığı vasiyetin iptali ve Tapasyadan kurtulmanın yollarını konuşmaktadır. Avukat her şekilde Tapasya kazanır açtığımız davaları der.Tej ise bir şeyler bulmasını söyler avukata ama bu konuşmaları tapasya da dinlemektedir. Tej çıkışta Jogi ile karşılaşır. Hemen Jogi nin ayağına yapışır. Ona Tapasya nın eşi olarak kendini tanıtır.

Bu sırada Tapasya da çıkmaktadır avukatlık bürosundan Tapasya yı gören Jogi bir anda geçmişe gider. Tapasya yı çok sevdiği yıllara. Tapasya da geçmişi yaşar. Jogi Tapasya ya aynı sertlikte davranır. Bu durum Tapasya yı çok üzerken Tej’i çok mutlu eder. Tej Tapasya ile nasıl başedeceğini bulmuştur. Onu en hassas yerinden babasından vuracaktır.

 

Damininin kurduğu okulun 25. yıl dönümünde konuklar arasında Mukta, İçça, Kanha ve Damini vardır. Sunucu Damini ve İçça’yı öven konuşmalar yapar. Bu arada seyirciler arasından söz isteyen Meethi görünür. İçça başta olmak üzere aile üyeler Meetinin ileri geri konuşma yapacağından çok korkar. Sunucu ne demek istediğini Meethiye sorar ve onu kürsüye davet eder. Meethi “anne” kavramının kendisi için bu zamana kadar ne anlama geldiğini uzun uzun anlatır.

Daha sonra herkesin önünde İçça’dan özür diler ve onun kendisini affetmesini ister. Tapasya Bundela evini içten fethetmeye hızla devam etmektedir.İlk hedefinde Amla vardır.Geleneksel olarak evliliği sorgulamayan ve kendisini ölümüne kullandıran bir yapısı olan Amla ilk önce Tapasyanın neyden bahsettiği anlayamaz.Tapasya konuyu Veerden ayrıl ve hayatını yaşaya getirir en sonunda.

Kördüğüm 264. Bölüm Fragmanı

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*