Diriliş 25 Nisan Var mı Yok mu? Diriliş Ertuğrul 25 Nisan Neden Yayınlanmıyor?

TRT 1 ekranlarının fenomen dizisi Diriliş Ertuğrul 25 Nisan da 116. bölümü ile ekranlara gelmesi bekleniyordu. Ancak dizinin hafta içinde 116. bölüm tanıtım fragmanı yayınlanmadı. Buda akıllara Diriliş 25 nisan yayınlanmayacak mı soruları getirdi. Evet Diriliş Ertuğrul dizisi 25 Nisan da ekrana 1 haftalık bir ara verecek. Peki Diriliş neden yayınlanmayacak?

Son dönemde yayınlanmış en başarılı diziler arasına adını şimdiden yazdıran Diriliş Ertuğrul’un son ayda reytingleri düşse de bir çok yapımdan kat be kat fazla izlenme oranlarına ulaşmayı başarmıştı. Son dönemde diziye sadece Sen Anlat Karadeniz rakip olabilmişti. Ancak Diriliş reytinglerde yine istenilen başarısını sürdürmeyi de başarmıştı. Dizinin yapımcısı olan Tekden Film’in sahibi Mehmet Bozdağ dizinin 5. sezonda da ekranlarda yer alacağını açıklamıştı. Diriliş 116. Bölüm neden yok?

Diriliş Ertuğrul’un son bölümünde heyecan artmış ve dizinin kötü karakterlerinden Emir Saadettin Köpek’in öldürülmesi ile de tavan yapmıştı. Dizinin yapımcısı tarafından yapılan açıklamada; “Diriliş Ertuğrul’da yeni dönem başlıyor. Yeni dönemle ilgili yaptığımız dekor ve prodüksiyon çalışmaları nedeniyle yayınımıza bir hafta ara veriyoruz denildi”. Dizinin 2 Mayıs Çarşamba Saat 20:00 de yeni bölümü ile TRT 1 ekranlarında olacak denildi. Diriliş Ertuğrul 25 nisanda özel bölümü ile sevenlerinin karşına çıkacaktır. Peki dizinin son bölümünde neler oldu…

Diriliş Son Bölümde Neler Oldu? 115. Bölüm

Diriliş Ertuğrul’un 115. bölümü 18 Nisanda yayınlandı. Sultan Gıyaseddin Emir Saaddettin’den sefer için Konya’dan ayrılmasını fırsat bilerek saraydan kaçarak Ertuğrul’un obasına sığınmıştı. Gıyaseddin Emir Saadettin’in sarayını eline geçirdiğinin farkına varmıştır artık. Sarayda kendisi mi sultan yoksa Emir Saaddettin mi sultan belli değildir. Devlet ondan habersiz iş yapamaz hale gelmiştir. Sultan Gıyaseddin bunu geçte olsa anlamıştır.

 

Sultan Gıyaseddin Ertuğrul’un obasına sığınmış ve ondan yardım istemiştir. Sultan’ın güvendiği bir diğer adamı ise dönemin Sivas Valisi Hüsamettin Karaca’dır. Sultan’ın fermanıyla bir araya gelen Ertuğrul ve Hüsamettin Karaca bir plan yaparak Emir Saadettin’i Sivas’ta dinlendiği sırada öldürmeyi kararlaştırmışlardır. Bunun üzerine Ertuğrul ve adamları Selçuklu askeri kılığında Saadettin’in karargahına sızmayı başarmışlardır. Ertuğrul ulak sıfatıyla Emir Saadettin’in çadırına girdiği sırada onu kötü bir sürpriz bekler.

Emir’in sadık adamı Karacahisar Kalesinin komutanı Günalp Bey vaziyeti anlamış ve Ertuğrul’dan önce çadıra o girmiştir. Ertuğrul karşısında Saadettin’in yerine Günalp Bey’i görünce kısa süreli bir şok yaşasa da çabuk atlatır ve Günalp Bey’i Emir Saadettin’in hain olduğunu konusuna inandırmaya çalışır. Ancak  Günalp öylesine bağlıdır ki Emir Saadettin’e Ertuğrul’a söz hakkı bile tanımaz. Ertuğrul’u rehin alır ve çadırın dışına çıkarır.

 

Bu sırada Selçuklu askeri kılığında bekleyen oraya gelen Saadettin’in boğazına kılıcını dayar ve o da Emir Saadettin’i rehin alır. Ertuğrul ve Emir karşılıklı birbirlerine esir düşerler. Ertuğrul ve Emir Saaddettin birbirleri karşılığında serbest kalır. Ertuğrul ve adamları oradan uzaklaşmak için atlarına binerler ancak Emir’in adamları atların nallarını sökmüşlerdir. Emir ve adamları vakit kaybetmeden onları takibe başlarlar. Ertuğrul ve adamları da atların vaziyeti anlarlar ve pusuya yatarlar.

Emir Saadettin gafil avlanmak üzeredir. Bu sırada Günalp Bey’de Emir’in ettiklerini öğrenmiş ve çok sinirlenmiştir. Son olarak Saadettin’in kendisini Şehzade olarak tanıttığını öğrenen Günalp Bey herşeyi anlamıştır. Emir’in adamlarını öldüren Ertuğrul devletin ve kendisinin en büyük düşmanı olan Emir Saadettin Köpek’in kellesini almıştır. Bu sahne ile de dizinin

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*