Kördüğüm 22 Nisan Fragmanı 259. Bölüm Özeti. Tapasya Geri Geliyor

Kördüğüm dizisinde 258. bölüm.

Kördüğüm dizisinde Mukta Tej ile evlenmeyi kabul etmiştir. Onun bu çıkışı Nani’yi korkutmaktadır. Tej’in bu hamlesi en çokta Chanda’yı tedirgin ediyordur. Tej, Chanda’nın karşısına çıkıp seninle evlenmeyi düşünmüyorum deyince Chanda hayal kırıklığına uğruyor. İntikamım acı olacak diye ayrılıyor. Chanda elindeki kaseti kilitli kasasından çıkarıyor ve yeniden izliyor.

 

Kasette Daddaji’nin nasıl öldüğü gösteriliyor. Tej Daddaji’nin odasına girip oksijen maskesini çıkartarak onu öldürmüştür. Chanda da bu günleri düşünerek bu anları kameraya almıştır. Chanda bir ses duyarak kapıya çıkıyor. Tej aniden ortaya çıkarak Chanda’yı bayıltır ve kasete el koyar. Tej vakit kaybetmeden Mukta’yı arar ve nikahtan bahseder. Amla da Tej’in konuşmalarını dinlemektedir. Tej bu mutlu anı Bundela ailesine paylaşmak ister. Yakında evleneceğini söylüyor. Mukta ve Tej evleniyorlar, bütün ritüeller bitmiştir ve Tej son olarak sinduru sürüyordur Mukta’nın alnına.

 

Mukta terler içinde uyanır uykudan gördüğü şey kabustur ancak gerçekleşmesine kısa bir zaman kalmıştır. Zavallı Mukta teselliyi annesinin resmine bakmakta görür. Ondan yardım ister acizane. Tej Chanda’yı depoda tutmaktadır. Onun yanına gittiğinde kaseti gösterir ve şimdi elinde hiç bir kanıtın kalmadı diyerek dalga geçer. Onu öldürmekle tehdit eder. Mukta’nın moralinin çok bozuk olması Jogi’yi endişelendirmektedir. Mukta’nın morali yerine gelsin diye aşçı kıyafeti giyen Jogi kendi elleriyle hazırladığı sofra da aile üyeleriyle yemek yer. Sonra da Mukta’ya sarılır. Nani’nin içi cız etmektedir.

Amla ve Gunvanti’yi bir telaş sarmış Tej’in kiminle evleneceğini öğrenmek için Kasabı da yanlarına alarak odasına giriyorlar. Amla bir kolye bulur ve ne güzelmiş diyerek içini açtığında Tej ile Mukta’nın resimlerini görür. Gunvanti şoktadır. Hemen Umed’e de durumu izah ederler. Bu evliliği durdurmak zorunda olduklarını söylerler. Hemen yola çıkarlar. Mukta ve Nani de kimsenin haberi olmadan tapınağa doğru yola çıkmışlardır.

Tej beklediği anın geldiğini düşünerek çok mutlu olurken Mukta hazırlıklara başlamıştır. İçça ise Mukta’nın resminin olduğu çerçeve kırılınca bir şeylerin ters gittiğini düşünerek Mukta’yı arar ancak Mukta cevap vermez. Artık sona yaklaşılmıştır. Nani sinduru evde sür diyerek Tej’i ikna eder. Tej gelini eve getirir. Tej evde alkol aldıktan sonra duvağı kaldırmak için sabırsızlanıyordur. Tej gelin duvağını kaldırır ve karşısında……


Tej’in karşısında Mukta yoktur. Tej şoktadır. Karşısında ise 18 yıl aradan sonra ortaya çıkan bir şahsiyet vardır. Bu şahsiyet zamanında İçça’ya kök söktüren Tapasya’dan başkası değildir

Kördüğüm 259. Bölüm Fragmanı

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*