Kördüğüm 258. Bölüm Özeti 21 Nisan Fragmanı Mukta Ne Karar Verecek?

21 Nisan Kördüğüm Özeti 

Çanda Tej’in odasındadır. Tej neden dolaşıyorsun der. Çanda ise sinirlenir ve kendisi ile düzgün konuşmasını ister.tüm kirli işlerininin kanıtı elimde der. Tej ne kanıtı diye ısrar eder. Çanda yoksa beni öldürecek misin der. Tıpkı Dadaji’ye yaptığın gibi. Tej şok olur. Çanda ne oldu bilmediğimi mi zannediyorsun der. Çanda odadan sinirle çıkar Çanda ise odasındaki mücevher kutusunu açar ve içinden küçük bir kaset çıkartır. Çanda elindeki kasetten Tej’in Dadaji’yi öldürdüğünü izliyor. Tej elinde uyuşturucu mendil ile Çanda’nın odasına gelir ve onu bayıltarak kanıtları alır.


Tej daha sonra Mukta’yı arar ve yıldırım nikahlarının bugün olduğunu hatırlatır. Sessizce onu dinleyen Mukta, gözyaşları içinde annesinin resmini eline alıp “Annem keşke burda olsan da bu düğünü engelleyebilsen.” der. Bu nikah meselesi Mukta’yı o kadar üzmüştür ki rüyasında Tej ile nikahlandığını hatta sinduru sürdüğünü görüp çığlık atarak uyanır. Sonra annesinin fotoğrafına sarılıp dua eder ve ağlar. Gözyaşları annesinin fotoğrafına dökülür. Jogi ise morali sıfır olan Muktayı mutlu etmek için kendi elleriyle yemek hazırlar ve ona yedirir.

Başını okşadıkları Mukta ise bu sıcak aile ortamı için onlara teşekkür eder.. Mai ve Amla, Tej’in kimle evleneceği konusunda ipucu aramak için odaya girdiklerinde odanın dekore edildiğini görürler. Evi ararlar tararlar ve sonunda Mukta’nın resmini bir kolyenin içinde bulurlar.Gece olur, Mukta evden ayrılırken son kez dönüp arkasına bakar. Nani ise valizini taşımaktadır. Bu evde geçirdiği o güzel anılar bir bir gözünün önünden geçer. Mukta hazırlanmak üzere odaya girer, makyajını yapar, takılarını takar. İşça ise kıyafetleri dolaba yerleştirirken Mukta’nın resminin olduğu çerçeve yere düşer ve kırılır. İşça kesin bir şeyler oluyor diye Mukta’yı arar ama Mukta telefonunu açmaz. İşça iyice telaşlanır ve durumu Jogilere haber verir. Telefona bir türlü cevap alamayınca Thakur ailesi de meraklanır.

 

Apar topar yola çıkan Bundela ev sakinleri nikahı basmaya çalışsalar da başaramazlar.Tej olayı bitirip eve gelini getirme konusunda sabırsızdır. En sonunda eve gelir gelin. Tej kafayı çeker gizlice. Gelinin eve girme merasimini elinden geldiğince yapan Tej sonunda gelinin daha önce tören boyunca görmediği yüzünü görme fırsatını bulacaktır. Beklenen an gelir ve gelin yüzünü açar…Tej yüzü görünce şok yaşar…

Kördüğüm 258. Bölüm Fragmanı 21 Nisan

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*