Mehmet Bir Cihan Fatihi Ne Zaman Final Yapacak mı? Mehmet Bir Cihan Fatihi Neden Final Yapıyor?

Kanal D’nin bu sezona damga vurmasını beklediği “Mehmet Bir Cihan Fatihi” dizisi hayal kırıklığı yaşattı. Kenan İmirzalioğlu gibi bir aktörün başrolünde yer aldığı yapımım başlaması da yılan hikayesine dönmüştü. Çekimlerine yılbaşından önce başlanan dizide bugüne kadar bir çok oyuncu ayrılmış veya dahil olmuştu. Dizinin ise şimdilerde 1 Mayıs 7. bölüm itibarı ile final yapması gündeme geldi. Peki bu kadar büyük bütçeli bir dizi neden final yapıyor?

 

Mehmet Bir Cihan Fatihi Final Yapacak mı?

Başrolünde Kenan İmirzalioğlu’nun yer aldığı dizide bir çok ünlü isimde yer alıyordu. Çetin Tekindor, Altan Erkekli, Gürkan Uygun ve Hazal Filiz Küçükköse gibi isimlerinde yer aldığı dizi bekleneni veremedi. Büyük umutlarla çekimine başlanan dizide ilk olarak yönetmen değişmiş ve 1. bölüm tamamen çöpe atılmıştı. 1. Bölümün toplam maliyetinin ise 1 milyon TL olduğu konuşulmuştu.

Mehmet Bir Cihan Fatihi Salı günü akşamları ekranlara gelmeye devam ediyor. 17 Nisan Salı akşamı 5. bölümü ile ekranlardaki yerini aldı. Dizinin 3 Nisan da yayınlanan 3. bölümü 6,01reytingle  sırada yer aldı. 10 nisan bölümü ise 4,82 lik izlenme oranıyla 6. sırada yer aldı. Durum böyle olunca dizinin final yapması da kesinleşti denebilir. Peki dizinin beklenen ilgiyi görememesindeki sebepler ne olabilir?

İlk olarak eleştirilerin odağında olan konu Fatih rolunün Kenen İmirzalioğlu’nun bu role uygun olmadığıydı. Kenan İmirzalioğlu’nun oyunculuğunu tartışmak bize düşmez ancak bu role uygun bir fiziğinin de olmadığı kesin. Ayrıca dizide kadınların çok dekolteli giyinmesi, namaz kılınan sahnede kadınların kıyafetinin uygunsuz olması ve dönem ile bağdaşmayan repliklerin yer alması seyirci tarafından ilgi göremedi. Bu sebeple Mehmet Bir Cihan Fatihi dizisi 1 Mayısta 7. bölümü ile ekranlara veda edecek.

 

Mehmet Bir Cihan Fatihi 5. Bölüm Fragmanı

2 yorum

  1. Sakın yapmayın final ben izlerken cok menmun oluyorum kenan imirzalı oglu rolünede yakıșıyor bir cok dizi var ama mehmet bir cihan fatihi bir başka salıyı iple cekiyoruz

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*