Kördüğüm 11 Nisan Özeti 248. Bölüm Fragmanı İşça’nın Amacı

Kördüğüm dizisinde Yuvraj gizli emellerini gerçekleştirmek için Mukta’yı hedefine koymuş ancak İçça’nın basireti sayesinde emelini gerçekleştirememişti. İçça aynı zamnada öz oğlundan da şikayetçi olmuş mahkeme günüde şahitlik yapmayı kabul etmişti. Veer önce İçça ve Jogi ile konuşur ve onlardan oğlu adına defalarca özür diler. Mukta’nın yüzüne bakacak durumu yoktur Veer’in zira oğlu masum bir kızın namusuna göz dikmiştir. Oğluna verilecek cezayı gözünü kırpmadan kabul edecektir. Veer sonra oğlu Yuvraj’ı ziyaret eder. Oğlu babam beni kurtarmaya geldi diye düşünürken Veer onu alaycı bir şekilde alkışlamaya başlar.

 

Yediğin haltlar bizi ve kendini ne hale koydu. Bundan sonra benim yanımda hiç bir değerin yok diye çıkışır. Veer seni kimse kurtaramayacak diye bağırır oğluna. Yuvraj akıllı akıllı dinlerken babasına sitem dolu sözler söylemeye başlar. Evet sen beni sevmeyebilirsin ancak seven birisi çıkar elbet der. Veer seni kurtarmaya çalışan karşısında beni bulur deyip ayrılır. Yuvraj korkmaya başlar. Jogi, İçça ve Mukta eve dönerler. Mukta Divya ile kucaklaşır. Nani hemen sorularına başlar. Amacı yine İçça’yı suçlu konumunda göstermektir. Ancak Mukta hiç bir şekilde konuşmaz ve odasına çıkar.

Çıkarken kendisini kurtaran İçça’ya melül melül bakmaktadır. Hal diliyle ondan özür diliyor gibidir. Nani elinde meyve suyu Mukta’nın yanına gider ve sana bunu kim yaptı diye sorar. Mukta yapanın Yuvraj olduğunu söylemez ancak İçça’nın kendisini kurtardığını söyler. Ayrıca Nani’nin anlattıklarının yalan olduğu izlenimini verir. Nani bir hışımla odayı terkeder. Ardından İçça girer Mukta’nın yanına. Mukta İçça’dan özür dierken göz yaşları sel olur ikisinde de. Bu olaya Damini de şahitlik eder. İkili birbirlerine 18 yılın acısıyla sarılırlar.

Veer bir hışımla eve döndüğünde Yuvraj’ın pisliklerinden bahseder. Aynen Nani’nin Tapasya’yı ve Mukta yı koruduğu gibi Gunvanti denen şeytan da Yuvraj’ı korur tıpkı Vansh gibi. Yuvraj’ın böyle bir şey yapmayacağını söyler ve iftira atıldığından bahseder. Veer iftira olmadığını öğretmen hanımın gözleri önünde yaşandığını söyler. Gunvanti şoktadır zira öğretmen hanım dediği kişi İçça’dır. Mai bu durmu bilirken Veer’in hiç bir şeyden haberi yoktur. Ayrıca Veer her kim Yuvi’yi kurtarmaya kalkarsa karşısında beni bulur diyerek resti çeker.

 

Umed en azından öğretmen hanımdan özür dilemek ister. Gunvanti Umed’in bilmediklerini anlatır. Öğretmen hanım İçça der. Umed şaşkındır. Gunvanti her şeyi planlayan İçça der. Yine iftira atmayı sürdürür. Ertesi sabah Methi Mukta’yı uyandırır. Ona durumunu sorar. Mukta İçça’dan bahseder. O olmasaydı şimdi…. diye devam ederken Methi onu susturur. Annesinden bahsetmemesini ister. Mukta ben de senin gibi düşünüyordum ancak İçça iyi birisi dese de Methi’nin dinlemeye niyeti yoktur.

Sabah kahvaltısı için Jogi ailesi masadalar. Kapı bir anda açılıyor. Kapıdaki Gunvanti İççaaaa diye bağırıyor. İçça hemen koşar hoşgeldiniz diye saygı gösterisinde bulunur. Gunvanti lafa koyulur ve başlar hakaretlere. Herşeyin sorumlusu olarak İçça’yı gösterir. İçça Yuvraj benim oğlum ancak onu sen yetiştirdin der. Damini de eğer kızım yetiştirseydi Yuvraj böyle naneler yemezdi diye kızar. Mukta olanları dinlemekte ve şaşkınlığı gittikçe artmaktadır. Evdeki herkes İçça’nın yanında yer alınca Gunvanti daha fazla dayanmayarak evi terkeder.

Chanda Tej’i tenhada kıstırıp hesap sorar. Daddaji öldü ama sen hala evlenmeyi düşünmüyorsun diye sert çıkar. Tej resmi işlemlerin bitmesi halinde evimin kraliçesi olacaksın diye kadını kandırıyor. Tej avukatının yanına gidiyor ve formaliteleri bir an önce halletmesini istiyor. Avukat şartların hala yerine gelmediğini 15 gün içinde iyi bir aile kızıyla evlenmezse mirastan pay alamayacağını söylüyor. İyi yürekli İçça oğlunu görmeye hapse gider. Yuvi karşısında İççayı görünce sinirlenir. İçça neden böyle bir şey yaptın diye sorgularken Gunvanti sürprizi yaşanır. Gunvanti İçça’yı yalnız yakalamış bir kere. Yuvraj’a her şeyi anlatır. Onun gerçek annesi olduğunu ve Kanha’yı Yuvraj’a tercih ettiğini söyler. İçça yalan söyleme bu kız dese de Gunvanti şimdi de babanı bizden koparmaya çalışıyor diye iftiranın boyutunu artırır. Yuvraj ise travma geçirmektedir.

Kördüğüm 248. Bölüm Fragmanı

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*