Diriliş Ertuğrul 112. Bölüm Fragmanı 28 Mart Özeti Osmanlı Devleti Ne Zaman Kurulacak?

Diriliş Ertuğrul dizisinin 112. Bölümü 28 Mart akşamı aynı saatinde ekranlarda olacak. Ertuğrul sürekli karşı karşıya geldiği Günalp Bey i kendi saflarına çekebilecek mi? Söğüt için Bilecik Tekfuru ile karşı karşıya gelen Ertuğrul onu ağrı bir hezimete uğratacaktır.

 

Ertuğrul Bilecik tekfurunun askerleri ile karşılaştığında Emir Saadettin’in sadık adamı olan Günalp Bey Saaddettin’in asıl amacının ne olduğunu anlayacaktır. Ancak Köpege o kadar sadıktırki gercekleri goremez. Emir Saaddettin in planı sayesinde Günalp bey kalenin yeni komitani ve uc beyi olmustur. Bunu fırsat bilen Günalp bey hemen Bilecik tekfuru Kritos ile sulh anlaşması yapacaktır.

Ertuğrul kendi obası ve Çavdar obası ile birlikte Söğüt’te daha önceden tespit ettikleri noktaya doğru harekete geçecekler. Ancak Aslıhan bu konuda çekincelidir ve Turgut Bey le bu yüzden tartışmalarına devam edecekler. Aslıhan Turgut Bey den habersiz obanın beyleri ile görüşmüştür ve obanın Söğüt’e göç etmesini istememektedir. Turgut Bey kendisinden habersiz bu işlere kalkıştığı için karısı Aslıhan’a öfkelidir. Turgut Aslıhan ile ayrılacak mıdır?

Ertuğrul artık yeni kuracağı devletin adını zikretmeye başlamıştır. Söğüt olayında Bilecik Tekfuru Kritos:’a haddini bildirdikten sonra sıranın Emir Saaddettin’e geleceğini bilmekteyiz. Eğer Ertuğrul Saaddettin Sultan Gıyaseddin’i kendisinin yanına çekmeyi başaramazsa kendi yolunu çizecektir. Peki Nasıl?

Osmanlı Devleti Ne Zaman Kurulacak?

Ertuğrul’un parolası artık “Ya Yok Oluş Ya da Diriliş” olacaktır. Osman’ın Halime Hatun’un karnında olduğunu biliyoruz. Sezon sonu yaklaştığı içinde Osman’ın doğması çok uzun zaman almayacaktır. Bu sebeple Ertuğrul’un devlet kurma çalışmaları da başlayacaktır. Ertuğrul tarihte 93 yaşında vefat etmiştir. Bu sırada Söğüt alınmış ve Kayılar ile Çavdarlar bu bölgede ikamet etmektedir. Osman’ın doğmasına kadar altyapıyı hazırlayacak ve devletin resmi olarak ilan edilmesi ise Osman tarafından yapılacaktır. Osmanlı Devleti’nin kurulması muhtemelen final bölümünde olacaktır.

Diriliş Ertuğrul 112. Bölüm Fragmanı

 

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*