Beni Bırakma 51 Bölüm Özeti 19 Mart Emre ve Bora Karşı Karşıya

Beni Bırakma 51. bölüm özeti 

Esin, son çare Arzu’dan yardım istese de beklediğini bulamaz ve Zeynep’e oynadığı kirli oyunu herkese açıklamak zorunda kalır. Esin için yolun sonu gelmiştir. Emre ve Zeynep, Cengiz’in karşısında iki aşık rolü oynamaya devam ederken Cengiz ikisinin barıştığını herkese ilan eder. Bu durum Bora’nın hiç hoşuna gitmez ve Esin’in oyununu ortaya çıkarmak için çabalamaya devam eder. Sıla, Meltem’e verdiği söz gereği Tarık’a olan aşkını bastırmaya, Meltem de Tarık’ı ayrılık fikrinden geri döndürmeye çalışır. Bu sırada Tarık’ın, Sıla’ya karşı sürpriz bir hamlesi herkesi şaşkına çevirir.

 

Öncelikle Esin den ve başına gelenlerden başlayalım. Esin sonunda hakkettiğini bulmuştur. Ama ben yine de Esin’in dizide pasif duruma geleceğini düşünmüyorum. O yine bir planla yolunu bulacaktır. Aslında burada dinsizin hakkından imansız gelmiştir denebilir. Esin de Bora da iyi karakterler değildirler ve sonunda birbirlerini alt etmişlerdir. Bora Esin’i bitirirken kendi de farkında olmadan Zeynep’i kendinden uzaklaştırmıştır. Bora’nın, Zeynep’le ilgili Emre’ye söylediği yalan ortaya çıkmıştır. Bora, Zeynep’in gözünde sarsılan itibarını kurtarmak için çabalayacak. Vedat ise başından beri bildiği Esin’in nasıl biri olduğunu artık iyice görmüştür. Vedat’ın Esin den ayrılarak Hülya’ya dönmesi hiç sürpriz olmayacaktır bizim için.

Emre ise Zeynep hakkındaki düşüncelerini değiştirmek istese de yinede aklında soru işaretleri vardır. Ama olsun buda bir gelişme. Seyirciler Emre ve Zeynep’in tekrar sevgili olduğu günü iple çekmektedir. Bunun için Cengiz’e de ayrı bir parantez açmak istiyorum. Bana göre dizideki en aklı başındaki karakter. Zeynep’e kayıtsız inanan tek kişi o. Cengiz’in organize ettiği yemeğe katılıp Esin’e, Zeynep’e yaptıklarını itiraf ettirmiştir. Esin’in bu itirafı sonrasında Arzu’nun ne yapacağı merak konusudur. Kendinden utanmalıdır Arzu. Yolun sonuna gelen Esin, son çare sürpriz birinden yardım isteyecektir. Bu kişi kimdir?

 

Meltem ve sıla çok ciddi olarak karşı karşıya gelmişti. Meltem’in o kadar gözü dönmüştü ki Sıla’ya bıçak bile çekmişti. Sıla Meltem’e vermiş olduğu sözü tutmaktadır. Tarık’tan uzak duran Sıla’nın aklında her an Tarık vardır. Meltem için işler yolundadır ama Tarık’tan beklediği ilgiliyi görememektedir. Tarık, kendisinden uzak durmak isteyen Sıla’yı, Mehmet’in yanında görünce işler karışacaktır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*