Diriliş Ertuğrul 14 Mart Fragmanı 110 Bölüm Özeti? Ertuğrul Kurtulacak mı?

Diriliş 110. Bölüm Özeti

Turgut, Bamsı ve Artuk Bey, Emir Saadettin ve Altunaba tarafından kalenin başına atanan Günalp’le karşı karşıya geldi. Günalp, Ertuğrul Bey’le iş birliği yaptıkları gerekçesiyle hepsini idam edilmek üzere zindana attırdı.


Bamsı, Turgut, Artuk Bey ve Sungurtekin’in idam edileceği sırada kaleye gelen Ertuğrul Bey, attığı okla kardeşinin boynundaki ipi kopararak herkesi şaşkına çevirdi. Ertuğrul Bey’in bu hamlesinden sonra kalede neler yaşanacak? Günalp, Ertuğrul Bey’e nasıl karşılık verecek? Saadettin Köpek’in Ertuğrul Bey’le ilgili yeni hamlesi ne? Sultan Gıyaseddin’in Mahperi Hatun, Köpek ve Altunaba’yla ilgili planı ne olacak? Köpek, Ertuğrul’u serbest bırakan Sultan Gıyaseddin’e karşı neler yapacak?
Emir Saaddeetin’in adamı Günalp Bey Kimdir? Günalp Bey…

Ertuğrul Bey’in davetiyle obaya gelen ağabeyi Sungurtekin, kardeşinin Sultan Alaeddin’i öldürmek suçuyla zindana atıldığını öğrenince harekete geçti. Turgut, Bamsı ve Artuk Bey’i kurtarmak için gizlice kaleye giren Sungurtekin, Günalp’in askerleri tarafından yakalanarak zindana atıldı. Günalp, onlarında idam edilmesi için emir verdi. Öte yandan Sultan Gıyaseddin, babası Sultan Alaeddin’in Mahperi Hatun, Altunaba ve Köpek’in planıyla öldürüldüğünü öğrenince çılgına döndü.

Sungur Tekin ile birlikte dönen Dündar Bey kaleye baskın yaparak alpleri Günalp Bey’in elinden kurtaracaktır. Evet bu bölümde Dündar Bey de diziye geri dönecektir. Dündar ve Sungur Tekin tarafından kurtarılan alpler kaleyi geri alacaklar ve Ertuğrul’u kurtarmak üzere Konya ‘ya doğru hareket edecekler. Ertuğrul ise çoktan Konya dakilerin hakkından gelmiştir. Ertuğrul Konya’dan bir müddet daha ayrılmayacak ve Sultan’ın kendisine verdiği son vazifeyi yerine getirmek için uğraşacak. Bu vazife ise Sultan’ın oğullarından Şehzade Alparslan’ın tahta oturmasıdır.

Annesi Mahperi Hatun’un boynuna kılıç dayayan Gıyaseddin, şerefini kurtarmak için Ertuğrul Bey’i idam ettireceğini söyledi. Daha sonra Ertuğrul Bey’le ilgili hüküm vereceği sırada arz odasına giren İbn Arabi ile konuşan Sultan Gıyaseddin, Ertuğrul’un suçsuz olduğuna karar vererek serbest bıraktı.

 

Diriliş Ertuğrul 13 Mart Fragmanı 110 Bölüm

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*