Engin Öztürk Diriliş Ertuğrul Dizisine Dahil Oldu? Engin Öztürk Kimdir? Saadeettinin Adamı Günalp Kimdir?

Trt 1 ekranlarında yayınlanan Diriliş Ertuğrul dizisi son bölümüyle nefes kesti. Ertuğrul Ares’i verdiği söz üzerine serbest bırakmıştı. Ares yolda dönerken Emir Saaddettin’in adamları tarafından öldürülmek istendi. Ares öldürülmeden yetişen Ertuğrul onu kurtardı. Ares’ten ise kimsenin beklemediği bir olay yaşandı.

Ares rüyasına giren İbnül Arabi ve Ertuğrul’u kendisine gösterdiği merhametten dolayı Müslüman olmak istediğini söyledi be Kelime-i Şahadet getirerek Müslüman oldu. Emir Saadettin’in şimdi ne yapacağı ise merak konusu. İşte Engin Öztürk bu nedenle diziye dahil olacak? Nasıl mı?

Engin Öztürk’ün canlandıracağı karakterin adı henüz netlik kazanmadı. Lakim Emir Saaddettin’in gizli adamı olarak diziye dahil olacağı kesin. Emir Saaddettin onu kullanarak yeni planlarını devreye alacaktır. Bildiğiniz gibi Emir’in en değerli adamı Göktuğ Ares’i öldürmek üzereyken Erutğrul tarafından öldürülmüştü. Peki Emir Saaddettin’in adamı Engin Öztürk kimdir?

Engin Öztürk Kimdir?

28 Eylül 1986 Eskişehir doğumludur. Babası asker emeklisi annesi ev hanımıdır. Ailenin 4. çocuğu olarak dünyaya gelmiştir. Hayatını Eskişehir’de geçirmiştir. Liseyi Eskişehir Fatih Anadolu lisesinde bitirmiştir.

Üniversite eğitimini ise Ankara Hacettepe Üniversitesi Konservatuar Bölümünde görmüştür. 2008 yılında başladığı üniversite eğitimini 2012 yılında bitirmiştir. Öztürk, 2003 yılında Hava Harp okuluna girmiş ancak askerlik mesleğinin kendisine göre olmadığını fark edince konservatuar okumaya karar vermiştir. Tiyatroya olan ilgisi Harp Okulu dönemlerinde tiyatro koluna seçilmesiyle başlamış.

KARİYERİ

2010 yılında seçmelerine katıldığı Fatmagül’ün Suçu Ne? Dizisinde seçmeleri kazanmış ve ilk rolu ile oldukça ilgi görmüştür. Bu dizi ile hem Türkiye ham Arap ülkelerinde tanınmış ve en iyi çıkışını yapmıştır. Bu dizinin bitmesi üzerine hem okuyup hem çalıştığı dönemlerde çalıştığı barın sahibi olan Erdal Beşikçioğlu kendisinin başrol aldığı Behzat Ç. Adlı polisiye dizisinde Komiser Emre rolünü canlandırmıştır.

Fatmagül’ün Suçu Ne?- Selim Yaşaran- 2010-2012
Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi- Komiser Emre- 2012-2013
Muhteşem Yüzyıl- Şehzade Selim- 2013-2014
Hayat Yolunda- Dr.Cem Korcan- 2014-2015
Hatırla Gönül- Yusuf- 2015
Yüksek Sosyete- Kerem- 2016

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*