Diriliş Ertuğrul 21 Şubat 107. Bölüm Özeti. Sultan Emir Saadettin’i Öldürecek mi?

Trt 1 ekranlarında yayınlanan tarihi dizi son bölümünün finaliyle seyircisini meraklandırmayı başardı. Ertuğrul tarafından Konya da Sultan Alaaddin’in karşısına çıkarılan Ares bütün herşeyi anlattı. Bunun karşısında neye uğradığını şaşıran Emir Saaddettin Köpek itiraz etsede Sultan onu konuşturmadı bile. Peki şimdi ne olacak? Emir ölecek mi?

Sultan Alladdin Emir Saadettin Köpek’i öldürecek mi? Sizlere geçen haftadan Emri Saaddettin’in ölmemesi gerektiği hakkındaki yazımızı hatırlatmak isterim. Haberimiz için buraya tıklayınız. Diriliş dizisi bildiğiniz gibi Osmanlı kurulmadan önceki süreci anlatmaktadır. bu yüzden Emir Saadettin’in öldürülmemesi gerekmektedir. Ancak dizinin sezon sonu bitecek olması senaristlerin tarihin biraz dışına çıkmasını gerektirmiş olabilir. Lakin yinede Köpek’in biraz daha dizide kalması gerekir bence.

Diriliş Ertuğrul dizisinde 107. bölüm de Bamsı ve Turgut birlikte Titan ve adamlarının eline düşen Hafsa Hatun ve Aslıhan Hatun’u bulacaklar. Hafsa Hatun Bamsı’nın çocuğuna hamiledir. Daha öncesinden Turgut’un dediği bölgenin tehlikeli olduğunu savunan Bamsı Turgut’un yakasına yapışmıştır. Bamsı’nın Hafsa Hatun’un gebe olduğunun söylemesi üzerine Turgut’ta üzüntü yaşamıştır. Ancak eski günlerdeki gibi Bamsı ve Turgut birlikte eşlerini kurtaracaklardır.

Emir Saaddettin Köpek Ölecek mi?

Dediğim gibi dizinin tarihi boyutu düşünülürse ölmemesi gerekmektedir. Ancak dizinin yayınlanan 107. Bölüm Fragmanında Sultan kılıcını çıkartmış, Emir Saaddettin ise diz çökmüştür. Köpek gururundan dolayı Sultan’a yalvarmayacaktır. Bu arada Sultan’ın oğullarından Keyhüsrev’in hocası olan Atabey ile Ertuğrulda karşı karşıya gelecektir. Atabey Sultan’ın tahtan indiğinde kendi yetiştirdiği Keyhüsrev’in Sultan olması için Emir Saaddettin den açık destek görmüştü. Belki bu destekten mahrum kalmaması için Köpek’in tarafını tutabilir. Diriliş Ertuğrul 21 Şubat 107. Bölüm Fragmanı aşağıdadır.

Diriliş Ertuğrul 21 Şubat 107. Bölüm Fragmanı

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*