Avlu Dizisi Oyuncu Kadrosu Tam Liste Avlu Dizisi Ne Zaman Başlayacak?

Türk televizyon tarihinin en başarılı dizilerinden olan ve yayınlandığı zaman hatırı sayılır bir izleyici kitlesine ulaşan “Parmaklıklar Arkasında” dizisinin bir benzeri ekranlara gelmek için gün sayıyor. Parmaklıklar arkasında dizisi bir kadın hapishanesinde geçen yaşamları anlatmıştı. Hapiste geçen ömürler, birbirinden çileli hayatlar ve içeride yaşanan aşklar. bu dizide hepsi vardı. Dizi ünlü Sinop Hapishanesi’nde çekilmişti. Dizi bittikten sonra Sinop ilinde bulunan hapishaneye ilgi de bir hayli artmıştı. Peki Avlu dizisi aynı başarıyı yakalar mı?

Yıllar sonra Parmaklıklar Arkasında dizisinin bir benzeri olan “Avlu” dizisi ekranlarda olmaya hazırlanıyor. Dizide Demet Evgar, Nürgül Köse ve Ceren Moray gibi ünlü isimler başrolde yer alacaklar. “Bir Avluya Kaç Ömür Sığar” sloganıyla yola çıkılan dizinin yönetmen koltuğunda Yüksel Aksu oturuyor.  Dizi ‘Orange Is the New Black’ adlı yabancı dizinin Türkiye’ye uyarlanan dizi Seda Altaylı Turgutlu tarafından ise televizyona uyarlanıyor.  Avlu dizisi başlama tarihi nedir? Haberin devamındadır…

Avlu Dizisi Oyuncu Kadrosu

Demet Evgar

Arnavut kökenli olan Demet Evgar ,19 Mayıs 1980’de Manisa’da doğdu. Oyunculuğa 17 yaşındayken, Manisa’daki amatör bir topluluk olan Afsem Tiyatrosu’nda başladı. Sahneye ilk kez Ray Cooney’nin Kaç Baba Kaç oyunuyla çıktan Demet Evgar, İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü’nü bitirdi. “Aslı ile Kerem”, “Bütün Çocuklarım” ve “Emret Komutanım” adlı televizyon dizilerinin yanı sıra “Banyo”, “Beyza’nın Kadınları” isimli sinema filmlerinde oynadı. İlk olarak Türkmax’te yayınlanmakta olan, ardından Star TV’ye geçen 1 Erkek, 1 Kadın adlı televizyon dizisiyle büyük bir kitleye ulaştı. Vatanım Sensin’de kısa süreliğine Kara Fatma rolüne hayat verdi.

 Nurgül Köse

Nursel Köse 1 Ocak 1970 tarihinde Malatya’da dünyaya geldi. Mimar olma isteği varken bu hayalinden vazgeçip oyunculuğa yöneldi ve henüz 22 yaşındayken kendi tiyatro grubunu oluşturdu. 2007 yılında ünlü yönetmen Fatih Akın’ın yazıp yönettiği ”Yaşamın Kıyısında” adlı sinema filminde Nurgül Yeşilçay, Tuncel Kurtiz ve Erkan Can gibi tanındık isimlerle beraber oynadı. Aynı yıl Yeşilçam Ödülleri’nde ”En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu” seçildi.

Ceren Moray

5 Haziran 1985 doğumlu olan ve doğumundan birkaç yıl sonra ailesi ile birlikte İstanbul ‘a taşınan ünlü oyuncu, tiyatro eğitimine küçük yaşlarda başladı. Uzun bir süre Pera Güzel Sanatlar ‘da eğitim alan oyuncu, 2005 yılında Haliç Üniversitesi Tiyatro Bölümü ‘nü kazandı ve 2009 yılında üniversiteden mezun oldu. Asıl büyük çıkışı, O Hayat Benim ile oldu.

Kenan Ece

Kenan Ece kimdir, Kenan Ece, 24 Aralık 1980tarihinde Birleşik Arap Emirlikleri, Dubai‘de doğmuştur. Tam adı Cahit Kenan Ece’dir. Üniversitenin ardından dört yıl kadar Dublin’de yaşamıştır. Daha sonra Gaeity School of Acting ve Irish Film Academy’de oyunculuk eğitimi almıştır. İrlanda dizisi olan Fair City’nin 13 bölümünde rol almıştır. Türkiye’ye dönen Kenan Ece’nin ilk projesi Yüreğine Sor isimli sinema filmi olmuştur. Daha sonraki yıllarda Beni Unutma, Deli Saraylı, İzmir Çetesi, Kalp Hırsızı gibi dizi ve filmde oynamıştır.

Teoman Kumbaracıbaşı

1971 doğumlu olan Teoman Kumbaracıbaşı, Arjantili bir anne ile Türk babadan Arjantin’de doğdu. 6 yaşındayken Türkiye’ye gelen Teoman Kumbaracıbaşı, Türkçeyi ilkokulda öğrendi. Tiyatroyla tanışması Avusturya Lisesi’ndeyken oldu. İ.T.Ü. Gemi İnşaatı Mühendisliğini bitirdi. Çeşitli tiyatrolarda sahne önü ve arkasında çalıştı. Aslı Tandoğan ve Beste Bereket ile Kraft Dublaj Stüdyosunu kurdu. Ata Demirer’in Eyvah Eyvah 2 filminde de rol alan oyuncu son olarak Fi dizisinde karşımıza çıkmıştı.

Ruçhan Çalışkur

Rüçhan Çalışkur Kimdir? 01 Şubat 1954 tarihinde İstanbul’da doğan ünlü oyuncu kısa süre sonrasında eğitimini almak için Ankara’ya taşındı. Burada Ankara Devlet Tiyatrosu’nda eğitim alarak kariyerine adım attı. Rüçhan Çalışkur Ankara Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro bölümünü başarılı bir şekilde bitirerek buradan mezun olmuştur.

Deniz Barut

Deniz Barut İzmir Ege Üniversitesi Spor Akademisi mezunudur. 1983 doğumlu oyuncu 1997 yılında Elite Model Look güzellik yarışmasına katılmış ve yarışmada 2. olmuştur. Podyumların ardından Kaybolan Yıllar isimli dizi ile oyunculuk kariyerine adım atan Deniz Barut daha sonra Lale Devri dizisinde Azra Doğan karakteri, Kara Para Aşk ve Anneler ile kızları dizilerinde oyunculuk serüvenini devam ettirmiştir. 2005 yılında Şafak Bakkalbaşıoğlu ile evlenen Deniz Barut’un bu evliliğinden 2 oğlu vardır. Yeni dönemde Kanal D ekranlarında yayınlanacak olan Hayatımın Aşkı dizisi oyuncuları arasında yer almaktadır. Deniz Barut aslen Denizli’lidir ve Denizli’de dünyaya gelmiştir.

Eslem Akar

Eslem Akar 1998 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. İngilizce ve Fransızca dillerini bilmektedir. Masa Tenisi, bisiklet, buz pateni, jimnastik, yüzme, futbol, voleybol ve basketbol ilgi alanına giren spor dallarıdır. TRT 1 ekranlarında yayınlanmış olan Sen de Gitme isimli dizide rol almıştır. 2018 yılında Avlu dizisinde Ecem karakterini canlandıracaktır.

Şeyla Halis

1977 doğumlu tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu Şeyla Halis kendisi gibi oyuncu Bekir Çiçekdemir ile evlidir. 2009 doğumlu Selin Çiçekdemir isminde bir kızı vardır.

Rol aldığı Çiçek Taksi ve Cennet Mahallesi dizilerinde canlandırdığı komik karakterler ile büyük beğeni kazanmıştır. Ayrıca Zengin Kız Fakir Oğlan isimli dizide de rol alan Şeyla Halis Mimar Sinan Üniversitesi, Devlet Konservatuvarı, Piyano Bölümü mezunudur.

Ayça Damgacı

1973 yılında İstanbul’da doğan Ayça Damgacı, İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Tiyatro Bölümü mezunudur. Göçebe Şarkılar adlı grupta solistlik yapmaktadır. 2008 yılında televizyon dünyasına adım atmış, 2013 yılında Aramızda Kalsın dizisinde canlandırdığı Hatçik karakteri ile izleyicilerin beğenisini toplamıştır.

Ayrıca Avlu dizisinde Onuray Evren Tan, Hülya Şen, Ümmü Putgül, Efsane Odağ, Mihrimah Cankur, Çiğdem Benli, Billur Pınar Yılmaz ve Hüseyin Turunç gibi bir çok ünlü isim dizi kadrosunda yer alacaktır.

Avlu Ne Zaman Başlayacak?

Avlu dizisinin çekimlerine başlanıldı. Hatta 3 Teaser yayınlandı. Dizinin yayın tarihi hakkında net bir açıklama yapılmazken dizinin Star Tv de ekranlara geleceği ise kesinleşti. Yayınlanan Teaser leriyle şimdiden merak uyandıran dizinin bu sezonun son çeyreğinde ekranlarda olması bekleniyor. Avlu dizisi “Parmaklıklar Arkasında” dizisi gibi tutar mı bilinmez ama aksiyonu bol sahneleriyle büyük ses getireceğe benziyor.

Avlu Dizisi Fragmanı

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*