Diriliş Ertuğrul Yakup Bey Kimdir? Diziye Ne Zaman Dahil Olacak? Yakup Bey’i Kim Canlandırmaktadır?

Diriliş Ertuğrul izleyicileri yeni düşman belli oldu. Dizinin başından beri Ertuğrul sürekli olarak düşmanlara uğraşmış birinin kellesini alır almaz diğer baş göstermişti. Sırası ile Kara Toygar dan başlayarak Tapınakçıklar, Moğol belası Noyan, Söğüt’e geliş yolunda Haçlılar,  Hanlı Pazar’da Simon soysuzu, Söğüt’te tekfur Vasilyus, yine Karacahisar Tekfuru Ares ve içimizdeki onca düşman. Ertuğrul anlayacağınız gibi hiç bir zaman düşmansız kalmamıştır. Şimdiki Düşmanın adı ise Yakup Bey olacaktır. Peki Yakup Bey kimdir, kimin adamıdır?

Ares ile birlikte Konya’ya giden Ertuğrul Ares’i ikna ederek bildiklerini Sultan’a anlatmasını istemişti. Ancak Ares Konya’ya giderken Maria’nın Titan ve adamına gönderdiği haber sayesinde kurtulabilir. Ancak bu kurtuluş çok uzun sürmeyecektir eğer kaçmayı başarırsa. Ertuğrul’un gelişi Konya’da Köpek’i korkutmayı başarmıştır. Emir Saaddettin’in Yakup Bey hamlesi?

Ertuğrul’un Konya’ya gelişini fırsat bilen Emir Saaddettin hemen devreye Yakup Bey adında güvendiği bir adamını devreye sokacaktır. Ertuğrul Sultan’a bildiklerini ve delillerini anlatmıştır. Ancak tuhaf bir şekilde Emir Saaddettin sanki birşeylere güvenmektedir. Emir Saaddettin Sultan Alaaddin’in elinden nasıl kurtulacaktır?

Sultan’ın kendisine güveneceğinden emin gibi Adamı Yakup Bey’i Ertuğrul’un başına bela olması için Karacahisar’a gönderecektir. Yalnız Yakup Bey hemen ortalıklarda görünmez. Çünkü Daha Ares ölmemiştir. Ares ve Titan öldüğü zaman Ertuğrul’un düşmansız kalmaması için Yakup Bey peydah olacaktır. Bakalım Ertuğrul Bey’in Yakup Bey ile mücadalesi ne kadar sürecek?

Henüz Yakup Bey’i oynayacak oyuncu netlik kazanmadı. Oyuncu belli olur olmaz sizinle buradan paylaşacağız.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*