Diriliş Ertuğrul 13 Şubat Fragmanı 106. Bölüm Özeti. Sultan Alaaddin Saaddettin Köpek’in Hain Olduğunu Öğreniyor.

Diriliş Ertuğrul dizisinde heyecan bu hafta heyecan yeniden tırmanacak. Dizinin 7 Şubatta yayınlanan bölümünde Ertuğrul’un bulunduğu Hanlı Pazar’a girmeyi başaran Ares Ertuğrul’u ve alplerini öldürmeyi planlamıştı. Ancak başarılı olamayıp Ertuğrul’un eline esir düşmüştü. Ertuğrul ise onun canını almayıp, Karacahisar Kalesi’inden elde ettiği ganimetlerden Sultan’ın payını götürmek üzere gideceği Konya’ya götürmüştü. Konya’da Emir Saaddettin hakkında bildiklerini Sultan’a anlatmasını istemişti. Emir ise başına geleceklerden korkarak Sultan’a hain bir plan hazırlayarak Emir İzzettin’in sandığı ile kendi hazırladığı içinde kurulu vaziyette ok bulunan sandığı değiştirmişti. Sultan’ı öldürmek istemişti. Diriliş 106. bölüm özetine geçmeden önce 7 Şubat 105. bölümü okuyabilirsiniz.Sultan Alaaddin’in yerine en yakın adamının yaralanması sonucunda Emir Saaddettin bu suikasti Emir İzzettin’in üzerine yıkmak ister. Emir ise herkese Sultan’ı öldürmeye çalışan kişinin Emir İzzettin olduğunu duyuracak ve onu Sultan ile karşı karıya getirecektir. Emir İzzettin ise atıldığı zindanda canına kıyar.

Ares Bilecik Tekfurluğu’ndan gelen askerler ile konuşurken Adsız onları izlemekteydi. ancak fark edilen Adsız Ares tarafından öldürülmüştü. Ares’in adamları ise bu sırada tüccar kılığında Hanlı Pazar’a konuk olmuştu. Amaçları ise Ares’in buraya girmesini sağlamak ve Ertuğrul’u öldürmekti. Bu planlarında kısmen başarılı da oldular. Ares Türk kılığında sırtında da Adsız’ın cesedi ile Hanlı Pazar girmeyi başarmıştı. Ertuğrul’un karşısına gelen Ares Adsız’ın cesedini onun önüne atmıştı. Ares ile karşılaşan Ertuğrul onu yakalmış ancak öldürmemişti. Ertuğrul’un Ares ile bir planı vardı.

Emir Saadettin’in hazırladığı tuzak sayesinde Sultan diğer emiri olan Emir İzzettinden şüphelenmiş ve onu huzuruna çağırmıştı. Çünkü Emir Saaddettin sayesinde tüm oklar onu göstermekteydi. Sultan’ın emri ile zindana atılan Emir İzzettin burada canına kıymıştı. Konya’ya doğru yola çıkan Ertuğrul saraya ulaşmıştır. Ertığrul Sultan’ın huzurunda Karacahisar Kalesi’nde bulduğu yazışmaları Sultan’a sunarak Emir Saaddettin den şüphelendiğini Sultan’a söyler. Saadettin bu kez pusatın ucundadır. Emir Saadettin ölecek mi?

Ertuğrul ise yanında Ares’i şahitlik yapması için getirmişti.  Acaba kaledeki casus Maria dan haber alan Titan Ares’i kurtaracak mı? Eğer kurtaramazsa Konya’ya giden Ares ise bir yolunu bulup Köpek ile tekrar iş birliği yaparak Ertuğrul aleyhinde şahitlik yapabilir. Emir ise son kozunu da oynamıştır. Ertuğrul saraydaki hainin Köpek olduğundan artık emindir. Zaten geçtiğimiz bölümde Sultan ile Köpek’in konuşmasında Sultan Alaaddin Köpek’in hain olduğunu anlamış gibi konuşmuştu. Ancak Saaddettin Köpek’in tarihteki ölümüne baktığımızda ölmesine daha vardır. Zira Köpek Sultan Alaaddin’den sonra tahta geçecek olan büyük oğlu Gıyaseddin Keyhüsrev’e de emirlik yapacaktır. Ancak senaryo gereği bu durum değiştirilir mi bilinmez?

Diriliş Ertuğrul 13 Şubat 106. Bölüm Fragmanı

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*