Diriliş Ertuğrul 105. Bölüm 7 Şubat Sultan Alaaddin Ölecek mi

Diriliş Ertuğrul dizisinde sürpriz bir gelişme yaşanabilir. Bu sezon sonunda bitirilip yerine Diriliş Osman’ın başlatılması gündeme gelen dizide Sultan Alaaddin’in Saaddettin Köpek’e vediği mühlet dolmak üzeredir. Zira hem Sultan Alaaddin’e Hanlı Pazar’da yapılan suikast hem de Ertuğrul’a kurulan tuzakları kimin kurduğunu öğrenemeyen Köpek Sultan’ın gözünden iyice düşmüştür. Gözden düşen Saaddettin Sultan’ı öldürecek midir?

Ertuğrul’un Karacahisar zaferinden sonra bunu haber alan Sultan Alaaddin Saaddettin Köpek’i yanına çağırmış ve Ertuğrul’a bir mektup yazmasını emretmişti. Mektupta ise Ertuğrul’a Söğüt ve Domaniç ‘in yurt olarak verilmesini söylemişti. Bunun üzerine Köpek Ertuğrul’a mektup yazarak ona Sultan’ın kendisine verdiği yerleri söylemişti.

Ertuğrul’un kaledeki gizli evrakları inceletmesi için görevlendirdiği Artuk Bey Köpek’in ipliğini pazara çıkaracak bi mektup bulmuştu. Bunu tahmin eden Köpek ise çoktan planlarına başlamıştı. Sultan’ın suyunun ısındığını düşünen Saaddettin ne yapacaktır? Ertuğrul Sultan’ın mektubundan sonra kaleden elde ettiği ganimetlerden Sultan’ın hakkı olan 5 te 1 payı vermek üzere Konya’ya doğru yola koyulmuştur. Bu arada Hanlı Pazar baskınında da başarısız olan Ares Ertuğrul’un eline düşmüştür.

Saaddettin Sultan’ı Öldürebilecek mi?

Ertuğrul bulduğu gizli yazışma ile beraber Ares’i de yanına alarak Sultan’a herşeyi anlatması için Konya’ya götürmüştür. Köpek ise bu anda devreye girerek Sultan için hazırladığı hain planını devreye sokacaktır. Ertuğrul’un getirdiği ganimet sandığı ile kendi hazırladığı ve içinde kurulu olarak duran ok lu sandığı yer değiştirecektir.

Sultan’ın huzuruna getirilen sandık açıldığında gerili vaziyette duran ok hareket edecek. Ancak Sultan bundan ya yaralı olarak kurtarılacak ya da Ertuğrul tarafından okun bertaraf edilmesi neticesinde hayatta kalacaktır. İşin tarihsel boyutundaki gerçekler de düşünüldüğü zaman Sultan Alaaddin bir müddet daha ölmeyecektir. Bu işin sorumlusunun Ertuğrul olduğunu savunan Saaddetin bu hamlesinde de başarılı olmayacaktır. Zira Ertuğrul’un elinde Saattin ile Ares işbirliğini gösterir delil vardır. Ancak Ertuğrul’un aklanması biraz zaman alabilir.

Diriliş 7 Şubat 105. Bölüm Fragmanı

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*