Diriliş Ertuğrul 7 Şubat Fragmanı 105. Bölüm Özeti. İbnül Arabi Tekrar Diriliş Ertuğrul Dizisinde?

Diriliş Ertuğrul dizisine bu hafta olaylar biraz durgun geçecek. Niye diye sorarsanız Kayı’ların düşmanları şimdilik beklemede olacak. Kalenin fethinde manevi olarak yardımları olan İbnül Arabi tekrar Ertuğrul’un yanına gelecek. Karacahisa Kalesi’nden kaçan Ares ve Titan Bilecik Tekfuruna sığınacaklar. Bakalım Bilecik Tekfuru Ertuğrul’dan istediğini alabilecek mi? Bilecek ne zaman alınacak?

Diriliş Ertuğrul dizisi bu hafta 105. bölümü ile  7 şubatta ekranlarda olacak. Ertuğrul uzun uğraşlar sonucu aldığı Karacahisar Kalesi’nde dir. Burada kalenin fethinde önemli rol üstlenen beylere bir yemek verecektir. Onlara emeklerinden ve gösterdikleri kahramanlıktan dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirecek. Bu arada ölmüş gibi görünerek kalenin dışına çıkmayı başaran Ares Titan ile dışarıda buluşmuşlardır. Ares’in şimdiki planı ne olacaktır?

Diriliş’in Ertuğrul’da geçen hafta hafta Hayme ana fenalaşmıştı. Hatta intiharı bile düşünmüştü. Ancak bu sadece senaristlerin bir anlık gaflete düşmesi olarak nitelendirildi hafta içinde. Çünkü Hayme ana böyle birşeye yeltenecek bir kadın olmamıştır hiçbir zaman. Oğulları Dündar, Sungur Tekin ve Gündoğdu’yu bir arada görmek istediğini söylemişti. Hastalanmış da bu son isteğiymiş gibi görünen Hayme Ana’ya birşey olmayacaktır. Konu hakkında tarihi gerçeklerle harmanlanmış detay haberimize buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Kaleden kaçan Tekfur Ares dışarıda Titan ile bir araya gelmiştir. Birlikte saklanarak Bilecik Tekfurunun yanına giderler. Bilecik Tekfurundan Karacahisar’ın geri alınmasını kendilerine ordularıyla destek verilmesini isterler. Bilecik Tekfuru da onlara yardım edeceğini söyler. Durumdan Nikea’nın haberi olur. Onlarda bir birlik gönderirler.

Kaleye gelen Bilecik Tekfuru’nun elçisi Ertuğrul’dan kaleyi kendilerine geri vermesini ister. Ertuğrul’un ise cevabı bellidir. Çünkü Türkler de kan ile alınan yurt ancak kan ile geri verilir. Ertuğrul’un bu tavrından sonra Bilecik Tekfuru ve Nikea’dan gelen birlikler kaleye saldırı hazırları yapacaklar. Ares ve beraberindekiler kaleyi geri alabilecekler midir?

Diriliş Ertuğrul 7 Şubat 105. Bölüm Fragmanı

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*