Diriliş Ertuğrul 31 Ocak Hayme Ana Ölecek mi? Hülya Darcan Diriliş Ertuğrul’dan Ayrılıyor mu?

 

Diriliş Ertuğrul dizisinin yeni yayınlanan 104. Bölüm 2. Fragmanında enteresan bir olay olduğu görülüyor. Karacahisar Kalesi’ni zorlu bir süreçten sonra alan Ertuğrul annesi Hayme Hatun’u zehir içecekken yakalıyor. Hayme ana kendini neden öldürmek istemektedir? Hayme ana oğulları Gündoğdu, Sungur Tekin ve Dündar’ı on kez bir arada görmek istediğini söylemektedir. Sizlere daha öncesinden sitemizden “Dündar Bey Obaya Ne Zaman Dönecek? “ adlı yazımızda duyurmuş olduğumuz gibi Dündar Bey ve hatta belki Gündoğdu ve Sungur Tekin’in obaya dönmesi yakındır.Tarihe baktığımızda Dündar Bey Ertuğrul’un yanına tekrar dönmüştür. Zira sonraları Ertuğrul’un oğlu Osman ile Beylik savaşına bile girmiştir. Sonrasında yeğeni Osman tarafından öldürülmüştür. Yani Dündar obaya tekrar dönecektir. Ancak tarihte Ertuğrul kendi obasından ayrıldıktan sonra bir daha ağabeyleri Gündoğdu ve Sungur Tekin ile bir araya gelmemiştir. Ancak dizide nostalji olması adına Gündoğdu ve Sungur Tekim 1 bölümlük de olsa gelebilirler.

Hayme ana bu güne kadar nice zorlukların içinden geçmiştir. Öncesinde kocası Süleyman Şah, sonrasında ise Ertuğrul ile birlikte büyük bir imtihandan zaferle çıkmayı başarmış bir kadındır. Böyle dirayetli, güçlü bir kadın neden intihar etmek istesin bilemiyoruz. Bunu senaryo ekibinin bir yanılması olarak ta görebiliriz. Zira dizide anlatılanların tarihsel boyutunu da düşündüğümüzde Hayme Hatun böyle bir şeye asla yeltenmeyecek bir kadındır. Hayme Hatun tarihte imanının güçlü olması ile de bilinen bir karakterdir. Onun için “Allah’ın verdiği canı ondan başka kimse alamaz” dusturu esastır.

Hayme Hatun Diriliş Dizisinden Ayrılacak mı?

Hayme Hatun dizinin 31 ocakta yayınlanan 104. bölümünde Karacahisar kalesinde bayılmakta. Hayme Hatun daha öncesinde Ertuğrul’a tüm oğullarını yanında görmek istediğini söyler. Dizinin 104. bölüm fragmanında Ertuğrul’un karşısında biri durmaktadır. Tam bu sırada duydukları karşısında Hayme Ana bayılarak yere düşüyor. Muhtemelen dönüş yolunda olan Dündar Bey hakkında kötü bir haber alırlar. Bu habere dayanamayan Hayme Ana  düşüp bayılır. Ancak Hayme Ana’nın bu durumu geçicidir. Tarihe baktığımızda Hayme Ana Ertuğrul’un en küçük oğlu olan Osman’ı da görecektir. Onu büyütecek ve Osmanlı’nın ilk adımı olan Osmanlı Beyliği’nin kurulmasını da görecektir. Yani korkacak bir durum yoktur. Hayme Ana Ölmeyecektir. 

Diriliş Ertuğrul 31 ocak 104. Bölüm 2. Tanıtım

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*