Diriliş Ertuğrul Dündar Bey Obadan Neden Ayrılmıştı? Dündar Bey Obaya Ne Zaman Dönecek? Ertuğrul’un Kardeşi Dündar Bey Nerede?

Diriliş Ertuğtul dizisi ile ilgili tüm detaylar için tıklayınız https://dizibilgi.tv/dirilis-ertugrul-dirilis-osman-burak-ozcivit-kimdir/

Trt 1 ekranlarının vazgeçilmez dizisi Diriliş Ertuğrul’sa Karacahisar Kalesi bu hafta 24 Ocak 103. Bölümde fethedilecek. İyice köşeye sıkışan Ares’e son darbe indirilecek. Çavdar obası beylerinden Bahadır Bey’i ve oğlu Sancar Bey’i öldüren Ertuğrul artık Karacahisar’a odaklanacaktır. Peki Ertuğrul’un kardeşi Dündar Bey Karacahisar’ın fethinde bulunacak mı? Dündar Bey ne zaman obaya dönecek? Ertuğrul Dündar Bey’i affedecek mi?

Diriliş Ertuğrul dizisi bu hafta 24 Ocakta yayınlanan 103. bölümü ile ekranlarda olacak. 103. bölümde Ertuğrul Karacahisar Kalesini fethederek büyük bir başarıya daha imza atacak. Kalenin fethi içerideki hainler sayesinde biraz uzamış olsa da bu hafta artık mutlu sona ulaşılacak. Bir çok alpini Bahadır Bey’in ihaneti üzerine kaybeden Ertuğrul kardeşi Dündar Bey’i de sürgüne göndermişti. Peki Dündar Bey ne zaman geri dönecektir?

96. bölümde öldü sanılan Ertuğrul Bey’in yerine kardeşi Dündar, Kayı Obasının başına Bey olarak seçilmişti. Seçilir seçilmez Dündar’ın yanında peydah olan Saaddettin Köpek onu yanına çekmeyi başarmış, kendi işlerine alet etmişti. 

Dündar Bey Kayıların zorlu bir yoldan geçerek alplerinin kanıyla sulanmış bir şekilde elde ettiği “Hanlı Pazar” ı satmaya karar vermişti. Obada başta Turgut Alp ve Halime hatun olmak üzere birçok kişi bu karara tepki göstermiş ancak Dündar’ a engel olamamışlardı. Oba iyice kötü bir duruma doğru gidiyordu. Bu da yetmezmiş gibi Dündar birde geldikleri yere yani ağabeyleri Gündoğdu ve Sungur Tekin’in obalarına göz kararı vermişti.

Tam bu sırada öldü sanılan ancak bir tüccarıın elinde esir bulunan Ertuğrul onların hakkından gelmiş ve obasına doğru yola koyulmuştu. Ertuğrul obaya geldiğinde sevinç ve hüzün bir arada yaşanmaktaydı. Zira Ertuğrul geri dönmüş fakat Dündar Bey’de Hanlı Pazar’ı satmak üzere obadan ayrılmıştı. Obaya gelir gelmez bu haberi Bamsı’dan öğrenen Ertuğrul vakit kaybetmeden alpleri ile hemen Hanlı Pazar’a doğru yola koyulmuştu. Dündar’ın ise tam anlaşmaları imzalamak üzereyken Ertuğrul yetişmiş ve pazarın satışına engel olmuştu.

Bu olaydan sonra obaya gelen Ertuğrul Dündar Bey ile çadırında görüşmüştü. Dündar’ın bu ilk hatası değildi. Daha öncesinde sevdiği kıza gizli bir görevlerini söylemiş ve Doğan Alp’in ölümüne sebep olmuştu. Bu olaydan sonra Hanlı Pazar’ın satışı mevzu ise Dündar Bey için bardağı taşıran son damla olmuştu.

Bunun üzerine Ertuğrul hem ağabeyleri Gündoğdu ve Sungur Tekin’ e kendisinin ölmediği haberini vermesi için hemde biraz ders alması için Dündar Bey’i eski yurtlarına sürgün etmişti. Peki bayadır ortalıklarda olmayan Dündar Bey ne zaman tekrar obasına dönecektir?

Dündar Bey Obaya Ne Zaman Dönecek?

Obadan Ertuğrul tarafından sürgün edilen Dündar dönüşü biraz daha zaman alacaktır. Ertuğrul Dündar’ı gönderirken bene haber verene kadar dönme demişti. Ertuğrul ise henüz haber göndermedi. Ancak tarih gerçekleri gereği Dündar obaya tekrar dönecektir. Ancak Dündar’ın dönmesi muhtemelen bu sezonun sonuna doğru gerçekleşecektir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*