Diriliş 24 Ocak 103. Bölüm Fragmanı 103. Bölüm Özeti. Turgut Çavdarlara Bey Oldu.

Trt 1 ekranlarınin reyting rekortmeni dizisi Diriliş Ertuğrul bu hafta yine nefesleri kesmeye devam etti. Diriliş Ertuğrul 102. Bölümde Ertuğrul Bahadır ve oğlu Sancar’ın kellesini Aldi. Kalenin gizli cıkışını Atsızın sayesinde bulan Ertuğrul bu bölümde Karacahisarın fethine artık çok yaklaşmıştır. Diriliş Ertuğrul 24 ocak 103. Bölümde neler olacak? 103. Bolum özeti ve fragmanı?

Diriliş Ertuğrul 24 Ocak 103. Bölüm Özeti

Ertuğrul Cavdar obasını Bahadır ve oğlu Sancar’dan temizlemiştir. Kendisine hak tanıyıp fırsat verdiği halde biat etmeyen Bahadır Bey ve Oğlu Sancar sonunda hakkettikleri buldular. Otağa kurulmuş halde bekleyen Bahadır Bey kendinden çok emindi lakin işler öyle olmadı ve bu hatalarını canıyla ödedi. Peki Cavdar obasında 103. bölümde neler olacak?

Çavdar obasını Bahadır belasından kurtaran Ertuğrul Turgut Alp’i obaya Bey yapar. Artık Turgut Alp değil Turgut Bey olmuştur. Tüm Çavdar beyleri Turgut’a biat ederek onun beyliğini kabul eder. Kendi canından kanından hainleri temizleyen Ertuğrul Karacahisar’ a doğru yola koyulur. Karacahisar’ın fetih zamanı gelip çatmıştır. Peki Ertuğrul ilk seferde Karacahisar’ı alabilecek midir?

Karacahisar kalesinin yakınlarında tüm birlikleri toplayan Ertuğrul alpleri ile birlikte namazını kılarak Allah’ a dua eder. Namazın ardından sefere başlayan Ertuğrul daha öncesinde kalede bulunan casusu Adsız tarafından yeri öğrenilen gizli geçitten geçerek kaleye sızar. Diğer Türk Beylikleri dışarıdan Ertuğrul ve Alpleri içeriden baskına başlarlar. Kalede halkının moralini yüksek tutmak isteyen Ares yaptığı eğlence sırasında Ertuğrul’u karşısında görür. Ne olduğuna anlam veremeyen Ares adeta şaşkına döner. Aniden saldırıya uğrayan Ares ve ordusu yenilmeye mahkumdur. Peki Ertuğrul Aras’e ne yapacak? Kalenin başına hangi adamını koyacak?

Kaleyi amansız bir savaş sonunda alan Ertuğrul ve ona bağlı beylikler büyük bir zafer kazanır. Bu Konya’da bulunan Selçuklu Hükümdarı Alaaddin’in kulağına gider ve bundan çok memnun olur Alaaddin. Ancak Sadettin Köpek bu haberi duyar duymaz küplere biner. Ertuğrul Ares’in odasına girerek zaferini ilan eder ve Kayı bayrağını surlara diker. Sizlere yazarken bile heyecanlanan ben o dönemde yaşasaydım kim bilir neler yapardım…:) Diriliş Ertuğrul 24 Ocak 103. Bölüm fragmanı aşağıdadır.

Diriliş 24 Ocak 103. Bölüm Fragmanı

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*