Beni Bırakma Zeynep İle Arzu Arasındaki Sır Ne? Zeynep İle Arzu Arasındaki Bağ Nedir? Arzu Zeynep’i Neden İstemiyor?

Hafta içi her gün ekranlara gelecek olan “Beni Bırakma”nın başrollerini Esengül Aypek, Emrah Akduman, Sude Doğar, Özlem Önemli, Berkay Veli ve Çağla Çukurova’nın paylaşıyor. Çekimleri Ankara’da gerçekleşen dizinin yapımcılığını ise Nilgün Sağyaşar, Ayşe Medran imzasıyla Focus Film üstleniyor.

Dizide Ankara’da yaşayan varlıklı ve köklü bir aile olan Sayar ailesinin hikayesi anlatılıyor. Ailenin büyük oğlu Tarık babası gibi işkolik biridir ve hayatı hukuk öğrencisi Sıla’yı tanımasıyla değişmeye başlayacaktır. Evin küçük oğlu Emre ise doktordur. Onunda hayatı değişecektir Zeynep’i tanımasıyla. Ancak sadece Emre’nin değil tüm ailenin hayatı köklerinden sarsılacaktır. Evin annesinin herkeslerden akladığı sır Emre’nin Zeynep’ e olan aşkı ile ortaya çıkacaktır. Arzu bu ilişkiye ne kadar karşı çıksa da oğluna gerçekleri anlatamadığı için oğlu Emre de Zeynep den vazgeçmeyecektir. Peki dizinin en başından beri merak edilen konuya. Arzu’nun Zeynep ile de bağlantısı olan gizli sırrı ne? Bu yazımızda bu konu hakkında olabilecek senaryoyu sizlerle paylaşacağız.

Arzu’nun Sırrı Ne? Zeynep’in Arzu ile Bağlantısı Ne Olabilir?

Arzu oğlu Emre’nin Zeynep ile olan ilişkisine karşı çıkmış ve buna kimse anlam verememişti. Çünkü Zeynep aklı başında, güzel, okumuş, tahsilli biri. Üstelik oda Emre gibi doktor olacak. Ancak Arzu ne sebepse Zeynep’in oğlu ile ilişkisine karşı çıkmaktadır. Bize göre bunun iki neden olabilir. Bunlardan  ilki;

Arzu Zeynep ve Emre ilişkisine karşı çıkmaktadır. Çünkü Esin onu tehdit ederek bu ilişkiye onay vermesini istememektedir. Kızını Emre ile evlendirerek daha kaliteli bir hayatı amaçlayan Esin böyle bir yöntem izleyebilir. Esin hırslı biridir ve Arzu’yu başından beri kıskanmaktadır. Kızı Cansu Emre ile evlenirse, doktor olan eşi Emre’nin hastanesinde başhekim, tıp öğrencisi olan Cansu ise aynı hastaneye ortak olacaktır. Esin de çok istediği zengin hayata kavuşabilecektir.

Geldik 2. senaryoya; Sizler için bomba bir tahminde bulunacağız. Dizinin 17 ocakta yayınlanan 8. bölümünde Emre Zeynep’i takip ederek bir eve geldiğini görmüştü. Emre Zeynep’in evden ayrılmasını bekledi ve o çıkar çıkmaz evin kapısını çaldı. Evin kapısını açan Zeynep’in annesi Hülya idi. Hülya yaşlı bir kadına bakıcılık yapıyordu. Emre kapıyı çalıp Hülya’yı karşısında görünce ne diyeceğini bilemedi. Sonrasında Hülya “yoksa doktor belediyenin gönderdiği doktor siz misiniz” dedi. Emre de bu fırsatı kullanarak evet dedi ve içeri girdi. İçeri giren Emre gerçekten de doktor olduğu için hasta kadına baktı. Bu sırada Hülya bize Arzu’nun  geçmişinden gelen sır hakkında bir ipuçu verdi. Peki bu ipuçu neydi?

Buradaki ipuçu Hülya’nın geçmişte HEMŞİRE olmasıydı. Peki şimdi aklınıza ne alakası var, hemşire olunca ne oldu gibi sorular gelebilir. O halde hemen açıklayalım. Bilindiği gibi Arzu’nın büyük oğlu Tarık’ın babası Cengiz değildi. Bu sırrı ise bir tek Esin biliyordu. Ancak Arzu’nun Zeynep’i istememesinin de bir nedeni olmalı öyle değil mi? Zeynep’in hemşire olan annesi Hülya Arzu’nun doğumunda bulunmuş olabilir. Belki de Arzu Tarık’ı doğururken hiç hastaneye gitmemiş, evde Zeynep’in annesi Hülya’nın yardımıyla doğurmuştur. 

Yukarıda anlattığım sadece bir senaryo tahmini. Tabiki bu durumun gerçek nedenini ilerleyen bölümlerde öğreneceğiz. Ancak öğrenmemiz bir hayli zaman alacaktır.

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*