8. Gün Dizisi Neyi Anlatıyor? Aselsan Mühendislerinin Hikayesinin Adı 8. Gün? 8. Gün Dizisinin Konusu?

Ekranlarda farklı kanallarda birçok yapıma imza atan başarılı yapım şirketi Ay Yapım bir projeyi daha hayata geçirmenin arifesinde. Peki Ay Yapı’ın yeni dizisinin konusu ne olacak? Aselsan mühendislerinin hikayesi tam olarak açıklanacak mı? 8. Gün dizisi ne zaman başlayacak? Tüm detaylar haberimizde…

Yapımcılığını Ay Yapım’ ın üstlendiği dizinin yönetmen koltuğunda Çağrı Vila Lostuvalı oturacak. Dizinin senaristliğini ise Volkan Sümbül ve  Toprak Karaoğlu yapacak. Peki dizide kimler yer alacak? Hangi oyuncular ile el sıkışıldı?

8. Gün Dizisinin Konusu? Neyi Anlatacak?

Yazılım mühendisi Şehnaz’ın önemli projeler yürüttüğü sırada bir uçak kazası sonucu şüpheli ölümünden sonra kızı Bahar’ın yazılım programının peşindeki adamlar tarafından rehin alınmasıyla gelişen olaylar anlatılıyor.

Öncelikle 8. Gün dizisinden önce diziye konu olan olaylar hakkında kısa bir bilgi vermek daha doğru olacaktır. Zira bu olayları bilmeden dizinin konusunu anlamakta güçleşecektir. Gelelim 8. Gün dizisine konu olan olayların nasıl olduğuna.

Dizi bir dönem Aselsan’ da çalışan ve bir uçak kazasında ölen Aselsan Mühendisleri’ nin konusunu ele alacak. Hepimizi derinden sarsan ve üzüntüye boğan uçak kazasının hikayesi şöyle. Türkiye Cumhuriyeti adına faaliyet gösteren ve savunma sanayi konusunda ülkemize hayli katkıları olan firmada çalışan genç mühendislerin tamamı bir uçak kazasında yaşamlarını yitirmişlerdi. Bu genç mühendislerin savunma sanayi konusunda ileri teknolojilere sahip bir yazılım üzerinde çalıştıkları, ülkemiz adına başarılı işler yapacakları konuşuluyordu. Ne hikmetse bu konuşmaların akabinde bütün bu genç mühendisler dış güçlerinde parmağıyla bir uçak kazasında hayatlarını kaybetmişti. 8. Gün dizisi ise bu olayları seyirci karşısına çıkaracak.

8. Gün Dizisi Oyuncuları Kimler Olacak?

Daha önce adı Çağatay Ulusoy’ un yer aldığı Netflix projesinde gündeme gelen Burcu Biricik (Bahar) son olarak Ay Yapım ile anlaşma sağladığı gelen bilgiler arasında. Yani çekimleri henüz başlamamış olan 8. Gün dizisinde Burcu Biricik başrolde yer alacak. Burcu Biricik ile birlikte adı kesinleşen bir diğer oyuncu ise Musa Uzunlar oldu.

Çukur Dizisi İdris Paşayı Affedecek mi? Paşa Neden İdrise İhanet Ediyor?

8. Gün Dizisi Ne Zaman Başlayacak?

8. Gün dizisinin cast çalışmalarının sürdüğü tahmin ediliyor. Bazı internet siteşerinde yer alan haberlere göre dizinin ocak ayı sonunda veya şubat başında Atv ekranlarında yayınlanacağı yazdı. Ancak bizim tahminimize göre bu süre biraz daha uzayacaktır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*