Diriliş Ertuğrul 102. Yeni Bölüm Özeti ve 102. Bölüm Fragmanı. Karacahisar Kalesinde Kim Ölecek?

Trt 1 ekranlarının vazgeçilmez dizisi Diriliş Ertuğrul 102. bölümde nele olacak? 102. bölüm özeti. Karacahisar Kalesi fethedildi mi? Karacahisar Kalesi fethedilirken biri öldü mü? Tüm detaylar haberimizdedir.

Diriliş Ertuğrul 101. Bölüm Özeti.

Dizinin yayınlanan 101. bölümünde Ertuğrul civardaki tüm Türk Beylerini toplamış ve Karacahisar Kalesinin fethinde onlarında yer almasını istemişti. Tüm Türk beylerini tek bir çatı altında toplayan Ertuğrul kaleye doğru taarruza geçecekken Bahadır Bey ve alplerinin ihanetine uğramıştı. Ertuğrul ve Turgut’ un obada olmamasını fırsat bilen Bahadır Bey oğlu Sancar ile birlikte Çavdar obasını ele geçirdi. Aslıhan hatun ise onlara tek başına karşı koyamamıştı. Çavdar obasını ele geçiren Bahadır Bey birde karacahisar Kalesine doğru giden Ertuğrul komutasındaki alplere tuzak kurup bazılarını katletmişti. Bu duruma sinirlenen Ertuğrul Bey’ in ise Bahadır’ ın kellesini alacağı kesindir.

Diriliş 17 Ocak 102. Bölüm Özeti

Karacahisar’ a doğru fetih hareketine başlayan Ertuğrul yolda alplerine kurulan tuzağı görecek ve bunu içlerinden birinin yaptığını anlayacak. Bunu yapana cihanı dar edeceğim der Bahadır Bey’ i kastederek. Ertuğrul bu sırada Çavdar obasında olanları da öğrenecek ve sefere bir süre ara verecek. Öncesinde ona bu ihaneti yapan Bahadır Bey ile karşı karşıya gelecek ve onun kellini alacak. Çavdar obasındaki sorunu çözen Ertuğrul nihayet Karacahisar’ a doğru yola çıkacaktır. Kayı tarafında bunlar olurken Tekfur Ares’ te boş durmayacak ve hazırlarına devam edecektir. Nikea dan yeni birlikler talep edecek ancak daha onlar kaleye ulaşamadan Ertuğrul ve alpleri tarafından öldüreceklerdir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*