Diriliş Ertuğrul 98. Bölüm 2. Fragman İncelemesi…

Diriliş Ertuğrul dizisi bilindiği üzere Osmanlı Devleti kurulmadan önceki süreci Kayı Boyu Beyi Süleyman Şah tan başlayarak anlatmaya başlamıştı. Çarşamba akşamlarının reyting rekorları kıran dizisinde 98. bölüm incelemesi aşağıdadır. 

Diriliş Ertuğrul 98. Bölüm İncelemesi

Ertuğrul bu bölümde ilk iş olarak Aslıhan hatun ve Turgut Alp i zehirleyenlerin peşine düşer. Tabiki ilk şüpheli Aslıhan ın yardımcısı Esma’ dır. Esma gerdek gecesi Aslıhan ve Turgut u zehirledikten sonra obadan ayrılır. Bunu fark eden Ertuğrul alpleri ile Esmayı aramaya başlar. Bu arada  Alpamış alpinde bu işin içinde olduğunu öğrenirler. Eğer Esma ve Alpamış bulurlarsa onlara bu emri kimin verdiğine de ulaşacaklardır.  Alpamış alpin arandığını öğrenen Emir Saaddettin hemen Esma ve Alpamış ın öldürülmesi talimatını verecektir.

Ertuğrul un alpleri Alpamış ı tam buldukları esnada  Emir Saadettin in adamları Alpamış alpi ok ile öldürüler. 

Alpamış alp Bahadır Bey in alpi olduğu için doğal olarak Ertuğrul ilk olarak bunun hesabını Bahadır Bey den soracaktır. Ertuğrul Bey Bahadır Bey i sorguya alır ve bir kapışma başlar. Bu esnada frgmana dikkalice bakarsanız Turgut Alp in iyileştiğini ve ayağa kalktığını da görebilirsiniz.

İşte Çağatay Ulusoy un Yeni Partneri!!!

Ertuğrul Bahadır Bey i sorgularken onun haberi olmadığını anlayacak ve bunu yapacak tek kişi olan Emir Saaddettin den şüphelenmeye başlayacaktır. Geçtiğimiz bölümde Konya ya doğru yola çıkan Emir ise Sultan ın huzuruna çıkacaktır. Sultan Emir Saaddetin e devletinin gücünü göstermesi acziyetinden dolayı çok sinirlenir ve kılıcını çekerek boğazına dayar. Ancak Emir Saadettin gerçekte çok uzun zamanlar yaşamış bir devlet adamıdır.

Diriliş Ertuğrul 98. Bölüm 2. Fragman

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*